Czym jest Smart Wall Paint?

Smart Wall Paint jest opatentowaną farbą, która po zastosowaniu przeobraża się w tablicę suchościeralną. Nasza wyjątkowa Farba składa się z dwóch składników : poliuretanu i polimeru silikonowego. Mieszanka ta sprawia, że tablica łatwo się czyści oraz jest odporna na działanie czynników wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Jak nałożyć Smart Wall Paint?

Nie martw się to proste...

  1. Przed malowaniem upewnij się, że powierzchnia jest gładka i niezatłuszczona. Wszelkie otwory lub pęknięcia zaszpachluj i dokładnie wyszlifuj - dołączona do zestawu kostka szlifującą wyrówna wszelkie nierówne miejsca. Przed każdym malowaniem należy całą powierzchnię dokładnie przetrzeć mokrą ścierką, aby nie zostało nic kurzu. Dla wzmocnienia powierzchni, należy zagruntować głęboko penetrującym gruntem, następnie pomalować akrylową farbą podkładową ( dostępna jest w naszym sklepie). Farbę podkładową należy nakładać wałkiem, dobrze rozprowadzając, aby nie powstały widoczne ślady po wałku. Po nałożeniu farby podkładowej, należy odczekać 12 godzin. Przed nałożeniem farby Smart Wall Paint należy ponownie lekko przeszlifować całą powierzchnię papierem ściernym 240 i przetrzeć mokrą ścierką.
  2. Wszelkie przełączniki lub listwy przypodłogowe zaklej taśmą maskującą, a podłogę przykryj folią malarską.
  3. Farba Smart Wall Paint jest dwuskładnikowa, aby ją stworzyć do puszki Part A wlej płyn z 2 buteleczek Part B. Mieszaj intensywnie przez minimum 5 minut. Po dokładnym zmieszaniu masz 60 minut, aby nałożyć Farbę na ścianę.
  4. Obrysuj krawędzie powierzchni do malowania używając pędzla lub małego wałka. Następnie równomiernie nałóż farbę wewnątrz tej powierzchni, używając dołączonej rolki do malowania, każdy pas musi być przejechany wałkiem co najmniej 10 razy. Upewnij się, że nie ominąłeś żadnych miejsc
  5. Powierzchnia pomalowana farbą Smart Wall Paint jest gotowa do użycia po 6 dniach. Cały proces utwardzania farby trwa 28 dni i dlatego zalecamy w tym okresie, codzienne zmazywanie markerów oraz nie używanie płynu do czyszczenia tablic.

Jeśli wciąż masz jakieś pytania napisz do nas na: biuro@smartwallpaint.pl

Jakiego rodzaju markery można używać do Smart Wall Paint?

Po Smart Wall Paint można pisać każdym standardowym markerem do białych tablic suchościeralnych. Jednakże zalecamy używanie przetestowanych markerów, dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Jak powinienem czyścić i konserwować powierzchnię Smart Wall Paint?

Tablica może być każdorazowo czyszczona suchą ściereczką lub gąbką z mikrofibry. Okresowo (raz w tygodniu) należy wyczyścić powierzchnię dedykowanym płynem do czyszczenia tablic suchościeralnych (dostępnym w naszym sklepie internetowym).

Kiedy mogę zacząć pisać po Smart Wall Paint?

Powierzchnia pomalowana farbą Smart Wall Paint jest gotowa do użycia po 6 dniach. Cały proces utwardzania farby trwa 28 dni i dlatego zalecamy w tym okresie, codzienne zmazywanie markerów oraz nie używanie płynu do czyszczenia tablic.

Jak długo wytrzyma powierzchnia Smart Wall Paint?

Smart Wall Paint wytrzyma 10 lat lub nawet dłużej.

Gdzie można zastosować Smart Wall Paint?

Smart Wall Paint można zastosować na każdą gładką powierzchnię. Ściany, stoły, półki,, drzwi, szafki kuchenne, czarne tablice a nawet szkło.

Po zmieszaniu, czy cała zawartość Smart Wall Paint musi być wykorzystana od razu?

Po wymieszaniu dwóch składników Farbę należy zużyć w przeciągu jednej godziny.

Czy Smart Wall Paint jest bezpieczna?

Tak. Smart Wall Paint został przetestowany zgodnie z wszelkimi normami UE charakteryzuje ją najniższy współczynnik LZO tylko 10g/L ( lotne związki organiczne) i jest całkowicie bezpieczna. Smart Wall Paint powinna być nakładana przez osoby dorosłe i zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu.

Czy pokój powinien być wietrzony podczas malowania?

Nasza wyjątkowa Farba jest w 100% bezpieczna i nie wydziela prawie żadnego nieprzyjemnego zapachu. Aczkolwiek zaleca się otworzyć okno dla lepszej cyrkulacji powietrza. Można ją nakładać w każdym zamieszkałym domu i biurze.

Jak szybko mogę nałożyć Smart Wall Paint na świeżo pomalowaną ścianę ?

Możesz zastosować Smart Wall Paint 12 godzin po tym jak akrylowa farba podkładowa została nałożona. Upewnij się, że powierzchnia jest sucha przed nałożeniem Smart Wall Paint.

Ile warstw Smart Wall Paint należy nałożyć?

Smart Wall Paint wymaga tylko jednej warstwy. Idealną powierzchnią do nałożenia naszej Farby będzie gładka ściana, na którą należy nałożyć jedną warstwę akrylowej farby podkładowej (nowe powierzchnie i o ciemnych kolorach wymagają dwóch warstw farby podkładowej), następnie po 12 godzinach jedną warstwę Smart Wall Paint.

Jak sprawić aby ściana pomalowana Smart Wall Paint ponownie stała się zwykłą ścianą ?

Należy lekko zeszlifować pomalowany obszar Smart Wall Paint, nałożyć ogólnie dostępny podkład na bazie wody, a następnie normalnie pomalować ścianę.

Czy mogę użyć Smart Wall Paint, aby naprawić zniszczoną tablicę suchościeralną?

Smart Wall Paint to idealny produkt naprawczy. Smart Wall Paint może być stosowany bezpośrednio na starą tablicę bez żadnego podkładu. Upewnij się tylko aby wszystkie ślady po markerach zostały usunięte. Do czarnych tablic zalecamy powierzchnię przetrzeć wilgotną ściereczką co usunie starą kredę, a następnie należy nałożyć warstwę akrylowej farby podkładowej.